משרד אדריכלים - ליליאן בן שוהם
 
ליליאן בן שוהם >בלוג > תכנון וילות >

 

 

תכנון וילות

 

על רקע כל תחומי האדריכלות ועיצוב הפנים המאתגרים בפני עצמם, בולט תחום תכנון וילות, המהווה אתגר לא קטן עבור כל אדריכל/ית או מעצב/ת פנים , ללא קשר לכישוריהם או לניסיונם. מן הסתם, בשל כך, כאשר מדובר על תכנון וילות יוקרה, נדרש לפרויקט ליווי מקיף, רגיש ואישי יותר וסבלנות רבה יותר, בשל היותם של פרויקטי תכנון וילות עמוסים בבירוקרטיה רבה יותר מאשר פרויקטי תכנון רגילים אחרים.

 

תכנון וילה ברמת השרון

 

תכנון וילות - השוני הבולט

 

כידוע, תכנונם האדריכלי ועיצובם של כל דירה או בית נחשב לתהליך ארוך שבו לא מעט שלבים. קל וחומר, כאשר המדובר על תכנון וילות יוקרה. שם, במרבית המקרים מדובר על בית פרטי שהינו בעל חלל גדול, ולכן, ישנם בו אזורים וחללים רבים שאליהם צריך להתייחס ולהקדיש תשומת לב פרטנית. בין אם המדובר על תכנון וילות מהיסוד ובין אם המדובר על שיפוץ או הרחבה של וילה קיימת, האדריכל נדרש להתייחס לכל אחד מהחדרים או האזורים בנפרד, אולם, במקביל לכך, גם להקפיד ולשמור על קו המקשר בין האזורים השונים של הבית ועל רמת אחידות מסוימת ביניהם.

 

מה הן הנקודות עליהן מושם דגש בתהליך תכנון וילות?

 

כאשר עוסקים בתכנון וילות יוקרה, חשוב במיוחד לשים לב אף לפרטים הקטנים ביותר, להתייחס לאלמנטים עיצוביים שעשויים לשנות (לעיתים, אף באופן מהותי ומשמעותי) את מראה הסופי של הווילה, ואף לחשוב היטב ולדייק בתפקידם של כל אחד מהפריטים, האביזרים, הדגמים והצבעים ביצירת התמונה הכוללת. בד בבד עם הצורך בתכנון, נכנס לתמונה העיצוב הפנימי של הווילה. וזאת, מכיוון שבווילה קיימים חדרים רבים, לרוב, היא בנויה בלמעלה ממפלס אחד, וגם, במקרים לא מעטים,היא צמודת קרקע, מה שאומר שצמודות אליה גינה, חצר או מרפסת פתוחה. מכיוון שכך, חשוב להתייחס לאופן עיצוב הווילה ולהקפיד לשמור על צביונו האישי ועל ייחודו של כל חדר, אולם גם, במקביל לכך, לדאוג לקיומו של סגנון ספציפי אחיד המקשר בין כל אזורי הבית והחוץ.

 

תגנון וילה עם גינה

 

מה הם הכישורים להם נדרשים אדריכלים העוסקים בתכנון וילות?

 

אדריכלים העוסקים בתכנון וילות יזדקקו, הן ליכולות הראייה הרחבה, והן לכשרון לראות את כל הפרטים הקטנים המרכיבים את התמונה הכוללת. הם יוכלו להיעזר בהכנת שרטוטים ובביצוע הדמיות מקצועיות ממוחשבות, על מנת שיוכלו להראות לכם, לקוחותיהם, כיצד תיראה הווילה המעוצבת סופית. וכך, תוך כדי שיתוף הפעולה המלא איתכם, הלקוחות, ניתן יהיה להתקדם בתהליך תכנון הווילה. בנוסף לפן המקצועי ולהתמחות בתכנון וילות, נדרשים האדריכלים העוסקים בתחום לגישה אנושית וליכולת לתקשר עם לקוחותיהם בגובה העיניים, למרות פערי הידע המובנים. היכולת לדייק את צרכי הלקוח ו"לתרגם" אותם לכדי תכנון אדריכלי / עיצוב פנים פונקציונאלי המתאים לצרכי הלקוח, אמנם נדרשת מכל אדריכל / מעצב פנים, אולם, היא נחוצה שבעתיים כאשר מדובר בווילה, מאחר והשטח הגדול יותר (יחסית לדירה) המהווה יתרון אובייקטיבי, עלול להוות חסרון, במידה והוא לא ינותב נכון ובאופן מדויק לצרכי הלקוח הספציפי של האדריכל / מעצב הפנים.

 

תכנון וילה מודרנית

 

האם ניתן לתכנן את הווילה שלכם בעצמכם?

 

אמנם, ללקוחות תפקיד חשוב בשלבי התכנון והעיצוב, אבל מכאן ועד ליכולת לתכנן או לעצב את הווילה שלכם לגמרי בעצמכם - הדרך ארוכה מאד! ברור שיש לכם (וחשוב מאד שתהיינה לכם!) תובנות בנוגע לצרכים הספציפיים שלכם, לניצול החללים, לצביון אותו אתם רוצים להעניק לחדר זה או אחר, ובאופן כללי - ל"אופי" של הבית שלכם. אדריכל תכנון וילות מנוסה יידע לקחת את הרעיונות, הצרכים והדרישות שלכם, להעביר אותם לנייר או לתוכנת התכנון ולגרום להם לקרום עור וגידים - מבית שבחלומות שלכם לבית חלומותיכם.

 

טוב מראה עיניים...

 

לאחר שסיכמנו כי תכנון וילות יוקרה אינו דבר שניתן לעשות בכוחות עצמכם, כפועל יוצא מכך, תצטרכו לבחור אדריכל / מעצב פנים מנוסה, המתמחה בתחום זה. כאן, חשוב לזכור, כי בצד ההמלצות בעל פה (שכבודן, במקומן מונח, כמובן), תמיד עדיף לבקש גם לראות דוגמאות תכנון וילות, ולהתמקד בתחום דוגמאות תכנון וילות שסוגן או נתוניהן דומים לווילה שלכם. כך תוכלו להבטיח כי האדריכל שבחרתם אינו רק אדריכל מנוסה, אלא שהוא אדריכל מנוסה בתחום תכנון וילות, בדיוק מה שנדרש לכם!

 

 

פרויקטים נבחרים בתחום תכנון וילות 

 

תכנון וילה ברמת השרון   דוגמאות תכנון וילות   תכנון וילות

 

תכנון וילות בתל אביב                                       תכנון וילה בסגנון אירופאי וצעיר                                תכנון וילה ברמת השרון

 

 

משרדנו מתמחה בעיצוב פנים לבתים פרטיים, דירות יוקרה ומשרדים.

בין הפרויקטים שלנו ניתן למצוא מגוון בתים ודירות שביצענו להם מהפך בתחום עיצוב פנים בשלל סגנונות מיוחדים כמו: עיצוב פנים כפרי, עיצוב פנים מודרני, עיצוב משרדים ועוד.

 

אנו מזמינים אתכם להתרשם מתהליכי עיצוב פנים מיוחדים, ולחוות את אופיה של ליליאן בן שוהם.                                                          

 

לתאום פגישה ופרטים נוספים:

ליליאן בן שוהם - משרד אדריכלים   |   סוקולוב 87, רמת השרון 47238   |   טל: 073-7597179  |   נייד: 052-2333288   |   דוא"ל: lilian@benshoam.com

 

עיצוב בתים | עיצוב משרדים | עיצוב פנים מודרני | עיצוב בתים פרטיים | עיצוב פנים כפרי | מעצבת פנים בשרון
עיצוב דירות | תכנון וילות

 

חפשו אותנו ברשתות החברתיות 

      

 

 

אקסטרה קידום אתרים

בניית אתרים

לחצו לחיוג מהיר