main manu
 
 
 

תכנון וילות

 

 על רקע כל תחומי האדריכלות ועיצוב הפנים המאתגרים בפני עצמם, בולט תחום תכנון וילות. תחום זה מהווה אתגר לא קטן עבור כל אדריכל/ית או מעצב/ת פנים , ללא קשר לכישוריהם או לניסיונם. מן הסתם, בשל כך, כאשר מדובר על תכנון וילות יוקרה, נדרש לפרויקט ליווי מקיף, רגיש ואישי יותר וסבלנות רבה יותר, בשל העובדה שפרויקטי תכנון וילות עמוסים בבירוקרטיה רבה ,פרטים מרובים וגימורים מוקפדים יותר מאשר פרויקטי תכנון רגילים אחרים.

 

תכנון וילות - השוני הבולט

כידוע, תכנונם האדריכלי ועיצובם של כל דירה או בית נחשב לתהליך ארוך שבו לא מעט שלבים. קל וחומר, כאשר המדובר על תכנון וילות יוקרה. שם, במרבית המקרים מדובר על בית פרטי שהינו בעל חלל גדול, ולכן, ישנם אזורים וחללים רבים שאליהם צריך להתייחס ולהקדיש תשומת לב פרטנית. בין אם המדובר על תכנון וילות מהיסוד ובין אם המדובר על שיפוץ או הרחבה של וילה קיימת, האדריכל נדרש להתייחס לכל אחד מהחדרים או האזורים בנפרד, אולם, במקביל לכך, גם להקפיד ולשמור על קו המקשר בין האזורים השונים של הבית ועל רמת אחידות מסוימת ביניהם וגימור לא פחות ממושלם.

 

מה הן הנקודות עליהן מושם דגש בתהליך תכנון וילות?

כאשר עוסקים בתכנון וילות יוקרה, חשוב במיוחד לשים לב לפרטים הקטנים ביותר, להתייחס לאלמנטים עיצוביים שעשויים לשנות (לעיתים, אף באופן מהותי ומשמעותי) את מראה הסופי של הווילה ואף לחשוב היטב ולדייק בתפקידם של כל אחד מהאלמנטים, הפריטים, האביזרים, הדגמים והצבעים תוך שילוב הרמוני ומוקפד ליצירת התמונה הכוללת. בד בבד עם הצורך בתכנון האדריכלי, נכנס לתמונה העיצוב הפנימי של הווילה והקשר שלה אל החוץ. מכיוון שבווילה קיימים חדרים רבים, לרוב, היא בנויה בלמעלה ממפלס אחד, וגם, במקרים לא מעטים,היא צמודת קרקע - מה שאומר שצמוד אליה גינה, חצר או מרפסת פתוחה אלינו לקחת זאת בחשבון ולייצר את הקשר המתבקש והמשלים בין חלל הפנים אל החוץ, מה שיעצים את העושר התכנוני והזרימה בחלל.

 

מה הם הכישורים להם נדרשים אדריכלים העוסקים בתכנון וילות?

אדריכלים העוסקים בתכנון וילות יזדקקו, הן ליכולות הראייה הרחבה, והן לכשרון לראות את כל הפרטים הקטנים המרכיבים את התמונה הכוללת. הם יוכלו להיעזר בהכנת שרטוטים ובביצוע הדמיות מקצועיות ממוחשבות, על מנת שיוכלו להראות לכם, לקוחותיהם, כיצד יראה התכנון הסופי המשלב את כל הרעיונות וההשראות שהיו בדרך לכדי משהו מוחשי ומושלם. בנוסף לפן המקצועי ולהתמחות בתכנון וילות, נדרשים האדריכלים העוסקים בתחום לגישה אנושית וליכולת לתקשר עם לקוחותיהם בגובה העיניים, למרות פערי הידע המובנים. היכולת לדייק את צרכי הלקוח ו"לתרגם" אותם לכדי תכנון אדריכלי / עיצוב פנים פונקציונאלי המתאים לצרכי הלקוח, שאומנם נדרש מכל אדריכל / מעצב פנים ובכל פרויקט שהוא. אולם, היא נחוצה שבעתיים כאשר מדובר בתכנון ווילה, מאחר והשטח הגדול יותר (יחסית לדירה) המהווה יתרון אובייקטיבי, עלול להוות חסרון, במידה והוא לא ינוצל ויתוכנן נכון ובאופן המדויק לצרכי הלקוח.

 

האם ניתן לתכנן את הווילה שלכם בעצמכם?

אמנם, ללקוחות תפקיד חשוב בשלבי התכנון והעיצוב, אבל מכאן ועד ליכולת לתכנן או לעצב את הווילה שלכם לגמרי בעצמכם - הדרך ארוכה מאד! ברור שיש לכם (וחשוב מאד שתהיינה לכם!) תובנות בנוגע לצרכים הספציפיים שלכם, לניצול החללים, לצביון אותו אתם רוצים להעניק לחדר זה או אחר, ובאופן כללי - ל"אופי" של הבית שלכם. אדריכל תכנון וילות מנוסה יידע לקחת את הרעיונות, הצרכים והדרישות שלכם, להעביר אותם לנייר או לתוכנת התכנון ולגרום להם לרקום עור וגידים - מבית שבחלומות שלכם לבית חלומותיכם.

 

טוב מראה עיניים...

לאחר שסיכמנו כי תכנון וילות יוקרה אינו דבר שניתן לעשות בכוחות עצמכם, כפועל יוצא מכך, תצטרכו לבחור אדריכל / מעצב פנים מנוסה, המתמחה בתחום זה. כאן, חשוב לזכור, כי בצד ההמלצות בעל פה (שכבודן, במקומן מונח, כמובן), תמיד עדיף לבקש גם לראות דוגמאות תכנון וילות, ולהתמקד בתחום דוגמאות תכנון וילות שסוגן או נתוניהן דומים לווילה שלכם. כך תוכלו להבטיח כי האדריכל שבחרתם אינו רק אדריכל מנוסה, אלא שהוא אדריכל מנוסה בתחום תכנון וילות, בדיוק מה שנדרש לכם!

 

משרדנו מתמחה בעיצוב פנים לבתים פרטיים, דירות יוקרה ומשרדים.

בין הפרויקטים שלנו ניתן למצוא מגוון בתים ודירות שביצענו להם מהפך בשלל סגנונות מיוחדים כמו: אדריכלות ועיצוב פנים כפרי, אדריכלות ועיצוב פנים מודרני, תכנון ועיצוב משרדים ועוד. אנו מזמינים אתכם להתרשם מתהליכי תכנון אדריכלי ועיצוב פנים מיוחדים, ולחוות את אופייה של ליליאן בן שוהם.

 

תכנון וילות יוקרה

(תמונה מתוך פרויקט "אדריכלות ועיצוב פנים וילה - רמת השרון S ")

תכנון וילה פרטית

(תמונה מתוך פרויקט "אדריכלות ועיצוב פנים וילה - רמת השרון S ")

 

תכנון וילה עם בריכה

(תמונה מתוך פרויקט "אדריכלות ועיצוב פנים וילה - רמת השרון S ")

 

 

לתאום פגישה ופרטים נוספים:

 

 

אדריכלית ליליאן בן שוהם - משרד אדריכלות ועיצוב פנים


סוקולוב 87, רמת השרון 47238  |  טל: 073-7597179 |
נייד: 052-2333288 |  דוא"ל: lilian@benshoam.com
ו
ואטסאפ: 052-2333288

מפת אתר |   הצהרת נגישות 

 

ליליאן בן שוהם מעצבת פנים ואדריכלית facebook  ליליאן בן שוהם אדריכלית פנים ב instagram  whtsapp  ליליאן בן שוהם משרד אדריכלים ב youtube  משרד אדריכלית ועיצוב פנים ב pinterest

 

 

סלוגן דיזיין - פיתוח מערכות