main manu
 
 
 

עיצוב קליניקות / מרפאות


קליניקה איננה מקום ככל המקום. זהו מרחב מאוד מיוחד, אליו לא לקוחות מגיעים כדי ליהנות מחוויית קניות או כדי להתרשם סתם כך מעיצוב שהושקע ומומש על ידי טביעת עין חריפה. ובכל זאת, עיצוב קליניקה הינו דבר שיש להתייחס אליו בכל הרצינות. במידה רבה, זהו המקום שאליו הלקוחות (ויותר נכון – המטופלים) מגיעים כדי למצוא מזור, להקל על נפשם או על גופם, ליהנות מאוזן קשבת ולצאת אחרים מכפי שהיו, לצאת טובים יותר או רגועים יותר מכפי שנכנסו. כדי שהמטופלים ייהנו מחוויה אופטימלית, העיצוב חייב להתרקם בשום שכל. כל זאת, על פי אופיו של המטפל, על פי סוג הטיפולים המוצעים ובהתאם לתפיסת העולם הטיפולית.

 
 
 

עיצוב קליניקה שמעביר תחושות

 

לא כל הקליניקות זהות מבחינה קונספטואלית ולא כל המטפלים משדרים על אותו הגל. במהלך העיצוב נבקש להעביר תחושה שאותה לא תמיד קל להעביר במילים, של תפיסת עולם טיפולית ייחודית. עיצוב מרפאה ישלב בחובו פנים פסיכולוגיים ופנים פונקציונליים. בדרך כלל ייעשה מאמץ לייצר משהו אינטימי באמת, משהו מרגיע, נעים ולפעמים גם ממש מחבק. תאורה ואביזרים, צבעים, כל אלה נועדו להפיק הרמוניה, שלמות. עיצוב המבקש להעביר תחושה מבטיח רתימה של המטופל לתהליך הטיפולי כבר מהרגע הראשון, התחלה ברגל ימין.

 

טיפים מאדריכלים מובילים בעיצוב מרפאות

 

מהם הטיפים של אדריכלים המתמחים עיצוב מרפאה? למשל, יצירת תאורה שניתנת לשליטה. שימוש בגופי תאורה נפרדים והתקנה של ווילונות או תריסים יפים נועדו לאפשר מעבר מתאורה רשמית, בזמן שיחת היכרות למשל, לתאורה יותר רגועה, בזמן סשן טיפולי. במידת הצורך, כאשר מדובר על עיצוב קליניקה של רופאי שיניים למשל, יותקנו גופי תאורה גם מעוצבים וחזקים במיוחד.

 

בקליניקה יש למקם בזהירות חפצי נוי, תמונות, עציצים ואין להגזים. יש קליניקות שבהן השימוש בחפצים הללו יסייע ליצור בידול בין אזורים שונים. גם שימוש בסוגי רהיטים שונים מסייע להגדיר תחומים, כאשר חדר המתנה יהיה פונקציונאלי ומעט יותר רשמי בעוד שחדר הטיפולים יהיה יותר חמים ומשוחרר. עוד נציין כי בעזרת דגשים שונים ובחירה נכונה בתאורה ניתן ליצור דינאמיות רצויה. הדינמיקה תיבחר בהתאם לסוג הטיפולים, כאשר יש הבדל בין צבעים רגועים שיעזרו בטיפול בבעלי הפרעות קשב לבין צבעים עזים שנועדו להקרין אנרגיה וחיוניות למשל במהלך פגישות אימון למתן מוטיבציה.

 
s2_1505804874

 

עיצוב קליניקה בבית

 

ישנם תחומים שבהם ישנה עדיפות לקליניקה פרטית בבית. על מנת לאפשר את ההפרדה בין חלל הבית לבין הקליניקה הפתרון הנכון ביותר הוא על ידי עיצוב פנים. עיצוב קליניקה בבית יכול להתבצע בכמה היבטים: ניתן לתחום את החללים השונים על ידי אלמנטים עיצוביים בעלי נוכחות וצבעוניות שונה מחלל הבית או לחילופין לבצע עיצוב פנים קליניקה בחלל הרלוונטי. תכנון ועיצוב פנים למרפאה וקליניקה דורש תשומת לב מיוחדת לפרטים הקטנים, עיצוב קליניקה לילדים דורש תכנון מדוקדק של האלמנטים השונים הן מבחינת הצבעוניות כך שתתאים לילדים ולא תרתיע אותם והן מבחינת מקומות האחסון השונים למשחקים ומוצרים נוספים שבהם ישתעשעו הילדים בזמן ההמתנה במרפאה.

 

 

עיצוב מרפאת שיניים

 

להרבה מאוד אנשים יש חששות ממרפאות שיניים אך בעזרת עיצוב פנים מרפאות שיניים ניתן להפחית את החשש בצורה משמעותית. מרפאות שיניים צריכות להיות פונקציונליות מצד אחד ואינן מרתיעות מהצד השני, כאשר אנו מתכננות עיצוב פנים מרפאת שיניים בראש ובראשונה אנו נחשוב כיצד ניתן להפחית את הפחד בעזרת אלמנטים עיצוביים שישדרו רוגע ונינוחות. האלמנט הראשון שנלקח בחשבון הוא הפחתת רעשים, הרבה פציינטים חווים את החששות עוד בזמן ההמתנה ולכן החשיבה הראשונית היא כיצד ניתן להפחית את רעשי המכונות בחלל ההמתנה.

 

ליליאן בן שוהם – אדריכלות ועיצוב פנים

 

אתם מוזמנים להכיר את משרד האדריכלות ליליאן בן שוהם. בעלת המשרד היא אדריכלית מנוסה המתמחה בתחום עיצוב קליניקה ומרפאות ברחבי הארץ. אם רצונכם לצאת לדרך עם קליניקה שנראית מושלם, אם אתם רוצים לשפץ את הקליניקה על מנת להתאים אותה לרוח הימים הללו, פנו והתרשמו מהרמה הגבוהה. שירות אישי לאורך כל הדרך, הקשבה ותכנון שנועדו לייצר את הקליניקה שתשקף את מה שאתם, את מי שאתם ואת המקום המתאים לטיפולים שתרצו להעניק.

 

ראו גם עיצוב משרדים | עיצוב פנים מודרני | משרד אדריכלים ברמת השרון

למידע נוסף והתייעצות צרו קשר

 

 

לתאום פגישה ופרטים נוספים:

 

 

אדריכלית ליליאן בן שוהם - משרד אדריכלות ועיצוב פנים


סוקולוב 87, רמת השרון 47238  |  טל: 073-7597179 |
נייד: 052-2333288 |  דוא"ל: lilian@benshoam.com
ו
ואטסאפ: 052-2333288

מפת אתר |   הצהרת נגישות 

 

ליליאן בן שוהם מעצבת פנים ואדריכלית facebook  ליליאן בן שוהם אדריכלית פנים ב instagram  whtsapp  ליליאן בן שוהם משרד אדריכלים ב youtube  משרד אדריכלית ועיצוב פנים ב pinterest

 

 

סלוגן דיזיין - פיתוח מערכות