משרד אדריכלים - ליליאן בן שוהם
 
ליליאן בן שוהם >בלוג > כיצד עלינו לתכנן את חדר השינה שלנו >

 

 

כיצד עלינו לתכנן את חדר השינה שלנו

 

אחד החדרים המשמעותיים ביותר בכל בית פרטי, הוא ללא ספק חדר השינה. בין אם זה חדר השינה של ההורים או חדרי השינה של הילדים. בתוך החשיבות הרבה של חדר זה, קיימת סתירה מסוימת, שכן להבדיל מחדרים כמו למשל, מטבח, סלון או חדר עבודה, אנחנו פועלים בחדר שינה פחות זמן מאשר בחדרים אלו ועדיין מבחינתנו הוא בעל משמעות גדולה מאוד. 

 

אם אנחנו בוחנים את משך הזמן שאנחנו משתמשים בחדר שינה במהלך יום ממוצע, אז סביר להניח שמלבד שעות השינה ואולי עוד משך זמן לפני ואחרי, הרי שמרבית הזמן אנחנו לא מבלים בחדר. במקרה של ילדים זה מעט שונה, בהנחה וכל הצעצועים והמשחקים שלהם נמצאים בחדר ושם הם משחקים בהם.
אך יחד עם זאת, חדרי שינה נושאים משמעות מיוחדת עבורנו. כאן אנחנו מאחסנים את הדברים הכי אישיים שלנו, אנחנו לא מכניסים אליהם כל אחד ואחת, הם מהווים את המקום הפרטי שלנו בבית. מה עוד, שאסור לזלזל בכך שאנחנו מבלים בחדר מספר שעות בשינה או אפילו כשאנחנו שוכבים על המיטה ערים, קוראים ספר, רואים טלוויזיה, משוחחים עם בן או בת הזוג, ובמקרים רבים אפילו משחקים עם הילדים שלנו, כשהם מתעוררים באמצע השבוע או בסופשבוע ונכנסים לחדר בשביל להעיר אותנו.


לכן, אנחנו צריכים לדעת כיצד לתכנן חדרי שינה בבית שלנו בצורה נכונה, כך שגם נהנה מהתכנון שלהם וגם נהנה מהעיצוב שאנחנו יוצרים עבורם. מן הסתם, בשני המקרים של התכנון והעיצוב אנחנו נצטרך להתאים את עצמנו לצרכים שלנו מחד ולתנאים של המקום, מאידך.

 

עיצוב חדר שינה


למה צריך לשים לב כשמתכננים חדר שינה


כאשר מעצבת פנים ניגשת לעצב חדר שינה, יש מספר פרטים שיכולים להשפיע על תוכנית העבודה שלה. הגורם החשוב ביותר שיש להקפיד עליו הוא גודל החדר, שטח החללים בחדר וכיצד היא יכולים לחלק אותו. נדרש גם לקחת בחשבון מה בדיוק אנחנו רוצים להכניס לתוכו, אילו רהיטים אנחנו רוצים להציב בתוך החדר, באיזה גודל והיכן אנחנו רוצים להציב אותם.


על פי השטח שעומד לרשותנו והדרך בה אנחנו רוצים לנצל אותו, נוכל לדעת כיצד אנחנו יכולים לתכנן את המקום, כך שהחדר יהיה מספיק מרווח ונוח לשימוש. אם נרצה, נוכל בעתיד לשנות את זה, להכניס רהיטים חדשים או לשנות את המיקום של הרהיטים הקיימים.


שני היבטים אחרים שאנחנו צריכים להתייחס אליהם הם, כמות האור שנכנסת לחדר מבחוץ וכן אופי התאורה בה אנחנו משתמשים בתוך החדר, וכן מאחר ומדובר בחדר שינה, אנחנו צריכים להתייחס לשאלה, כיצד אנחנו יוצרים חדר עם פרטיות מלאה. זה אומר שלא יהיה ניתן להציץ אל תוך החדר מבחוץ, וגם בתוך הבית תישמר הפרטיות שלנו, כל זה מבלי שההנאה שלנו מהשימוש בחדר תיפגע.

 

לתאום פגישה ופרטים נוספים:

ליליאן בן שוהם - משרד אדריכלים   |   סוקולוב 87, רמת השרון 47238   |   טל: 073-7597179  |   נייד: 052-2333288   |   דוא"ל: lilian@benshoam.com

 

עיצוב בתים | עיצוב משרדים | עיצוב פנים מודרני | עיצוב בתים פרטיים | עיצוב פנים כפרי | מעצבת פנים בשרון
עיצוב דירות | תכנון וילות

 

חפשו אותנו ברשתות החברתיות 

      

 

 

אקסטרה קידום אתרים

בניית אתרים

לחצו לחיוג מהיר