משרד אדריכלים - ליליאן בן שוהם
 
ליליאן בן שוהם >בלוג > טיפים לתכנון יעיל של המטבח >

 

 

טיפים לתכנון יעיל של המטבח

 

המטבח הוא אחד החללים החשובים והמשמעותיים ביותר בבית. על מנת להפוך אזור זה למקום פונקציונלי, מעוצב להפליא ונעים לשהייה, יש להיצמד למספר עקרונות בסיסיים. יש לדעת לחלק את החלל שלו נכון ולאבזר אותו ביעילות עם נגישות מקסימאלית לכל דבר.

 

מטבחים מודרניים מעוצבים, שמים דגש על ארגון ופרקטיות כשהם משלבים לתוך זה את הקו העיצוב המודרני. בכל גודל של חלל תוכלו להוציא את המיטב על ידי תכנון מטבחים באופן מהודק. ריכזנו עבורכם חמישה טיפים חשובים ביותר שיש לשנן בעת תכנון המטבח.

 

עיצוב חללים קטנים

 

בעיצוב מטבח בחלל קטן יש לנצל את הגובה של המטבח ואת הקירות שלו על מנת להשאיר מרחב תנועה בחלל. חלל קטן של מטבח ינוצל על יד מדפים, ע"י תלייה של כלים ומקורות אחסון רבים. כל משטח ופריט מודולרי יהיו נכונים בחלל קטן. בבניה המודרנית ליליאן בן שוהם אדריכלית ממשרד אדריכלים ברמת השרון תדע כיצד לנצל את המרחב שיש בידיה ולמקסם את מכלול האפשרויות על מנת לאפשר פעולות נוחות, נגישות ומזמינות במרחב.

 

בחירת אביזרים למטבח בהתאם לסגנון העיצוב

 

בחירת האביזרים למטבח תהיה אינדיבידואלית ועליה להתאים לסגנון של הדיירים וכמובן לגודל החלל. ישנם מטבחים קטנים בהם אביזר צבעוני אחד או שניים יצרו בדיוק את אותו אפקט של מספר רב של צבעים במטבח גדול. יש לקחת בחשבון שעל בחירת האביזרים להיות פונקציונלית ועיצובית כאחד ולכן טרם קניית האביזרים בחרו את הסגנון המועדף עליכם, אם סגנון העיצוב הוא עתיק, אין זה אומר שלא ניתן לרכוש מוצרים חדשניים. כיום ניתן למצוא תנורי רטרו עדכניים, קומקומים מעוטרים בפרחים ואפילו מקררים משוכללים עם חזות עתיקה.

 

עיצוב מודרני למטבח

 

מתקני תלייה במטבח

 

על מנת שלא לבזבז שטח עבודה יקר בכל גודל של חלל, היעזרו במתקני תלייה. מתקנים אלו יכולים לשמש אתכם לאחסון של סכינים, לסירים, מחבתות ואפילו מתקן לכוסות יין שמקנות מראה מרשים של בר. יחד עם זאת הקפידו לא להעמיס בתלייה יתר על המידה. כמות נכונה של מתקנים אלו תיצור אווירה של מטבח פעיל ושוקק אך יחד עם זאת, נקי ומוסדר.

 

משטח עבודה משיש

 

עיצוב של משטח העבודה וצורתו חשובים. אם המטבח פינתי מומלץ שגם משטח העבודה יתפרש על שתי פינות ויאפשר גישה נוחה לעבודה. משטח עבודה יכול להוות גם אי במטבח שמשמש גם לשולחן אוכל, הכל תלוי בגודל ובמרחב הנתון, מומלץ לבחור שיש למטבח מבית שיש איציק חלק ללא סדקים שיונח בצמוד לכיור על מנת להקל על הניקיון.

 

עיצוב על פי צורך

 

בתכנון של המטבח חשוב שתיקחו בחשבון את כל מנעד ההרגלים והצרכים של כל דיירי הבית. אם אתם בשלנים מדופלמים, אבזרו אותו בסכינים מעולים, במשקל לבשר וכלה בתבניות אפייה מקצועיות. אם אתם דווקא מחובבי "טייק אאוט" ופחות בענייני הסירים דאגו למקומות אחסון נוחים ועיצוב משולם.

 

למידע נוסף: צרו קשר

לתאום פגישה ופרטים נוספים:

ליליאן בן שוהם - משרד אדריכלים   |   סוקולוב 87, רמת השרון 47238   |   טל: 073-7597179  |   נייד: 052-2333288   |   דוא"ל: lilian@benshoam.com

 

עיצוב בתים | עיצוב משרדים | עיצוב פנים מודרני | עיצוב בתים פרטיים | עיצוב פנים כפרי | מעצבת פנים בשרון
עיצוב דירות | תכנון וילות

 

חפשו אותנו ברשתות החברתיות 

      

 

 

אקסטרה קידום אתרים

בניית אתרים

לחצו לחיוג מהיר