משרד אדריכלים - ליליאן בן שוהם
 
ליליאן בן שוהם >בלוג > הדמיות אדריכליות בתהליך התכנון והעיצוב >

 

 

הדמיות אדריכליות בתהליך התכנון והעיצוב

 

כיצד ניתן להמחיש את הליך תכנון הבית בעזרת הדמיות אדריכליות

 

תכנון בית הוא תהליך מורכב מאוד אשר יש להפקידו בידי אדריכלים מנוסים בלבד. יחד עם זאת,יכול הלקוח ומי שעתיד לגור בבית בסופו של דבר, להיות חלק בתהליך ולוודא כי שלבי התכנון והביצוע יתאימו לדרישותיו, לאופיו וכמובן לצורך של הלקוח. אחת הדרכים היעילות ביותר לשלב את הלקוח ובעצם לוודא כי אכן מה שמתוכנן עומד בדרישות ובציפיות שלו היא באמצע הדמיות אדריכליות. הדמיות אלו יעניקו המחשה ויזואלית ללקוח שיוכל לראות בבירור מה עתידה להיות התוצאה הסופית.

 

בעבר

בימים בהם לא הייתה קיימת טכנולוגיית הדמיות אדריכליות ולא יכולת למצוא סטודיו הדמיות אדריכליות, נאלץ הלקוח לשים את כל מבטחו בידי האדריכל ולאפשר לו לעשות כל שברצונו תוך תקווה שהוא אכן הצליח לקחת את כל הדרישות, החלומות, הרצונות והצרכים ולתרגם אותם לכדי ביצוע תכנון אדריכלי מותאם העולה על ציפיות הלקוח. בהחלט יכל הלקוח לקבל שרטוטים ותוכניות בהתאם לדרישותיו, אך יכל להיווצר פער בין הבנת הלקוח לבין התוצר הסופי הרי הלקוח לא תמיד ידע לקרוא תוכניות אלו בצורה האופטימלית. וכך, מצא את עצמו הלקוח ממתין בסבלנות עד לתוצאות הסופיות ולעיתים זה הסתיים בעוגמת נפש או בעלויות גבוהות של שינויים נוספים לאחר ביצוע.

 

בהווה

בתחומים שונים בתחום האדריכלות: אדריכלות בתים פרטיים, תכנון בתים, עיצוב פנים משרדים, עיצוב אדריכלי ועוד, נהנים כיום האדריכלים מאפשרויות ההדמיות האדריכליות המספקות להם הדמיות ויזואליות אותם יוכלו להראות ולהציג ללקוח וכך לוודא כי אכן התכנון עומד בדרישות והציפיות. יתרה מכך, ההדמיות מאפשרות את עריכתם של השינויים הנדרשים ללקוח וכל זאת באופן ויזואלי כך שהלקוח ממש רואה מה הוא עתיד לקבל וכידוע אין טוב ממראה עיניים.

 

בנוסף, הדמיות אדריכליות מסייעות לקבל היתרי בנייה ומהווים חלק אקוטי וחשוב בכל תחום השיווק והפרסום של פרויקטים חדשים "על הנייר" ובכך מסייעות גם לקבלי בנייה בהיתרים ובמכירת הדירות בשלבים ההתחלתיים של הפרויקט.

 

מה זה תורם לי?

עבור האדריכל - תרומת ההדמיות עבור האדריכל היא עצומה וכוללת את היכולת להציג ללקוח באופן פיזי ומעשי את התכנון, למנוע טעויות, לדעת האם העיצוב תואם לציפיות הלקוח ואם לא לתקן ולשנות טרם מאוחר מדיי. יתרה מכך, הדמייה ממחישה ללקוח וכך הוא יושב וצופה בפרי עבודתו של האדריכל. יכולת הצגת העבודה היא יתרון גדול עבור האדריכל אשר לרוב נאלץ להמתין עד לכך שעבודתו תישא פירות. תרומה נוספת של ההדמיות היא היכולת לאתר ליקויים או תקלות שונות אשר לא היה ניתן לראות ולצפות מבלי ההדמיות.

 

עבור הלקוח – גם כאן מדובר בתרומה גדולה מאוד אשר בראש ובראשונה מעבירה ללקוח את היכולת להרגיש ולחוות את הבית העתידי, באופן הכי טוב שיש וכזה שמובן לאדם שאינו בעל מקצוע. בנוסף, הדמייה אדריכלית, תעזור ללקוח לקבל את כל ההחלטות הנדרשות ואף להתחיל לעצב את הבית מבעוד מועד. לצד כל יתרונות אלו, ישנו יתרון מטורף והוא יתרון עריכת השינויים תוך כדי תנועה ולא להמתין עד לסיום הפרויקט או לשלבים מאוחרים יותר.

 

לסיכום, בכל התחומים הקשורים אל תכנון הבית והם: אדריכלות בתים פרטיים, תכנון בתים, עיצוב פנים משרדים, עיצוב אדריכלי ועוד, הדמיות אדריכליות מאפשרות לאדריכלים ומעצבי הפנים להציג ללקוח את ניראות התוצר הסופי או בתוך מערך השיווק והפרסום.

לתאום פגישה ופרטים נוספים:

ליליאן בן שוהם - משרד אדריכלים   |   סוקולוב 87, רמת השרון 47238   |   טל: 073-7597179  |   נייד: 052-2333288   |   דוא"ל: lilian@benshoam.com

 

עיצוב בתים | עיצוב משרדים | עיצוב פנים מודרני | עיצוב בתים פרטיים | עיצוב פנים כפרי | מעצבת פנים בשרון
עיצוב דירות | תכנון וילות

 

חפשו אותנו ברשתות החברתיות 

      

 

 

אקסטרה קידום אתרים

בניית אתרים

לחצו לחיוג מהיר